Czym zmyć zabrudzenia po pracy fizycznej?

Mechanik samochodowy, budowlaniec, magazynier – te zawody wiążą się z wykonywaniem pracy fizycznej i zabrudzeniami powstałymi na skórze. Pracownicy często mają styczność z substancjami, które mogą negatywnie wpłynąć na ich zdrowie. Nie są im obce oleje, smary, farby oraz pył. Skuteczne usuwanie zabrudzeń jest zatem istotne nie tylko ze względu na higienę, ale przede wszystkim ze względu na aspekt zdrowotny.

Czy wystarczy ciepła woda i mydło?

Duet w postaci ciepłej wody i mydła to bardzo dobry początek! Najlepszym wyborem jest mydło o neutralnym pH, które nie podrażnia skóry. To jednak nie wystarczy! Nie jest ono w stanie dokładnie usunąć całego zabrudzenia. W następstwie, sięgając np. po jedzenie, możemy przenieść szkodliwe substancje do układu pokarmowego. Jak zatem zapewnić sobie skuteczną ochronę? Z pomocą przychodzą specjalne pasty BHP, które świetnie poradzą sobie z olejem, smarem i innymi substancjami.

Pasta BHP Eilfix z aloesem i bez

Przedstawiam Ci pastę marki Eilfix zamkniętą w poręcznym pudełku. Została wyprodukowana na bazie łagodnych, ale jednocześnie skutecznych substancji myjących. Jest to środek ścierny, dlatego w jej składzie znaleźć można mączkę drzewną. Skład został dobrany w taki sposób, aby zapobiegać podrażnieniom skóry. Pasta jest oszczędna w użyciu i nie zawiera piasku. Można zdecydować się na pojemności takie jak: 500ml, 5l, 10l. Co więcej, środek występuje również w wersji z aloesem. Jeśli chcesz usuwać najmocniejsze zabrudzenia w łagodny sposób, ten produkt okaże się strzałem w dziesiątkę. Oprócz tego, w ofercie znajdziesz również specjalne kremy oraz żele do mycia rąk.

Jak chronić skórę przed zabrudzeniami?

Zanim dojdzie do czyszczenia dłoni, warto pamiętać o profilaktyce, czyli w tym przypadku zakładaniu rękawiczek ochronnych przed rozpoczęciem pracy fizycznej. Zminimalizują one kontakt substancji ze skórą oraz ułatwią późniejsze czyszczenie. W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór rękawic roboczych, które zapewnią odpowiednią ochronę przed urazami mechanicznymi oraz niekorzystnym działaniem środków chemicznych. Sprawdź ofertę i zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj, aby rękawice ochronne zakładać zawsze wtedy, gdy:

  • występuje zagrożenie wynikające z kontaktu z substancjami chemicznymi,
  • pracujesz, używając ostrych narzędzi,
  • masz styczność z bardzo wysokimi lub niskimi temperaturami,
  • masz do czynienia z prądem lub ogniem.

A na koniec…nawilżenie

Gdy skutecznie pozbędziesz się już wszystkich zabrudzeń, pamiętaj o nawilżeniu. Czystą skórę posmaruj kremem do rąk, który nawilży Twoją skórę i przywróci jej naturalną barierę ochronną!

Co robić w przypadku zanieczyszczenia oka?

Zdarza się, że podczas pracy fizycznej dojdzie również do zanieczyszczenia oczu. W takiej sytuacji zawsze warto mieć przy sobie poręczną płukankę. Te w naszej ofercie posiadają specjalną końcówkę, która jest dostosowana do kształtu oczu. Można ją bez problemu i skutecznie otwierać oraz zamykać, tak, aby kurz nie dostał się do środka.

Wykonując pracę fizyczną musisz zadbać o odpowiednią higienę, która ochroni Twoją skórę i oczy. Postaw na skuteczne środki ochrony osobistej i swobodnie wykonuj swoje obowiązki!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!