Jakie buty spawalnicze wybrać?

Wygodne buty robocze to podstawa, aby w pracy czuć się naprawdę komfortowo. Spędzamy w niej przynajmniej osiem godzin dzienne, dlatego właściwy wybór jest tak ważny. W przypadku pracy spawacza obuwie powinno być nie tylko wygodne, ale również bezpieczne, odporne i wytrzymałe. Ważne, aby chroniło pracownika przed poparzeniami i uderzeniami.

Jakie cechy powinno mieć obuwie spawalnicze?

Stalowy podnosek i wkładka antyprzecięciowa to jedne z cech, które powinny posiadać buty spawalnicze. Warto zwrócić również uwagę na symbol HRO oznaczający zabezpieczenie przed ciepłem. Wszystko po to, aby chronić się przed iskrami, które stanowią nieodłączny element pracy spawacza.

Obuwie spawalnicze dostępne jest przede wszystkim w formie trzewików. Dzięki temu może ochronić jeszcze większą część stopy. Co więcej, posiada specjalną klapkę zasłaniającą sznurowadła i odsłonięte miejsca między nimi. Buty cechuje norma EN 20345. Występują one przede wszystkim w kolorze czarnym, aby ewentualne zabrudzenia były mniej widoczne.

Sprawdź nasze buty i ubrania spawalnicze!

Duży wybór butów dla spawacza

W naszym asortymencie znajduje się obuwie spawalnicze, które w większości zostało wyposażone we wkładkę antyprzebiciową oraz antypoślizgową, antystatyczną i olejoodporną podeszwę odporną na wysokie temperatury – nawet do 300 stopni! Chcąc zapewnić pracownikom jak najwyższą ochronę, buty wykonano z trwałych, wysokiej jakości materiałów. Oto kilka naszych propozycji, którym warto przyjrzeć się bliżej.  

Obuwie Spawalnicze - nasze propozycje!

Skórzane Trzewiki do Spawania Cerva STEELER METATARSAL S3 HRO M SRA

Skórzane trzewiki spawalnicze

Pierwszą ciekawą opcją są skórzane trzewiki do spawania Cerva Steeler Metatarsal S3 HRO M SRA. Buty posiadają metalowy podnosek, wkładkę antyprzebiciową i ochronę śródstopia. Ich gumowa podeszwa HRO odporna jest na wysokie temperatury (do 300 °C). Wodoodporna cholewka została wykonana ze skóry oraz wyposażona w elementy odblaskowe. Dodatkowo obuwie charakteryzuje się właściwościami antystatycznymi, olejoodpornymi i antypoślizgowymi.

Trzewiki spawalnicze zapinane na paski z rzepami

Kolejną propozycję stanowią skórzane trzewiki spawalnicze na rzep Panda Speciale S1P SRC. Buty posiadają metalowy podnosek i wkładkę antyprzebiciową. Do tego antystatyczna, antypoślizgowa oraz olejoodporna podeszwa z PU/PU i mamy solidne obuwie, które ochroni stopy spawacza przed zagrożeniami wynikającymi z wykonywanej przez niego pracy.

Trzewiki Spawalnicze na Rzep Panda Speciale S1P SRC
Wodoodporne Trzewiki z Podnoskiem Panda ARDITA S3 HRO SRC

Wodoodporne buty dla spawacza z podnoskiem

Ostatnią opcją, której przyjrzymy się dzisiaj bliżej są wodoodporne trzewiki z kompozytowym podnoskiem Panda Ardita S3 HRO SRC. Buty zostały wyposażone w specjalne właściwości ochronne w postaci wkładki antyprzebiciowej, podeszwy antystatycznej, antypoślizgowej i olejoodpornej, HRO – odpornej na wysokie temperatury (do 300 °C). Cholewka jest oddychająca, dzięki czemu noszenie obuwia nawet przez dłuższy czas pozwala czuć się komfortowo.

Odzież ochronna i akcesoria spawalnicze

Oprócz obuwia każdy spawacz powinien zaopatrzyć się również w maskę ochronną, gogle, rękawice, a także trudnopalny kombinezon ochronny.

Spawacze codziennie muszą zmagać się z iskrami i rozgrzanymi częściami. Właściwa ochrona jest zatem niezbędna! Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!