Jakie ubrania robocze dla magazyniera?

Na zewnątrz robi się coraz chłodniej i najchętniej większość z nas ukryłaby się pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Nie jest to jednak możliwe i każdego dnia musimy przystąpić do czekających na nas obowiązków. Jesień to czas, w którym pracownicy wykonujący swoją pracę na zewnątrz, muszą szczególnie zadbać o swój komfort termiczny. Jedną z takich osób jest magazynier. Choć nie przebywa on bezpośrednio na świeżym powietrzu, często ma do czynienia z niską temperaturą.

Temperatura na hali produkcyjnej

Zacznijmy jednak od początku, czyli od rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 26 września 1997 r. Stanowi ono, że temperatura w pomieszczeniach stałej pracy siedzącej nie może być niższa niż 18°C. W przypadku pozostałych pracowników przebywających np. w halach produkcyjnych, temperatura powinna wynosić nie mniej niż 14°C.

Odzież robocza dla pracownika magazynu

Chociaż wiele prac na magazynie można wykonać za pomocą wózka widłowego, sam magazynier również wkłada wiele wysiłku fizycznego podczas pakowania paczek o różnych gabarytach. Wówczas niezbędna jest odzież robocza, która ochroni go przed kurzem, zanieczyszczeniami i powierzchownymi urazami. Co ważne, ubrania powinny zapewniać mu swobodę ruchów.

Jesienią i zimą nie obejdzie się bez ocieplanej kurtki roboczej, czapki oraz odzieży termoaktywnej.  Jeżeli chodzi o buty, pracownikowi magazynu przyda się obuwie „za kostkę”, podeszwa antypoślizgowa oraz podnosek, który ochroni go przed wystającymi elementami.  Poniżej przedstawiamy nasze propozycje odzieży roboczej dla magazyniera!

Sprawdź naszą kolekcję spodni roboczych!

Ubrania dla magazyniera – jakie wybrać? Poznaj nasze propozycje!

                                             Ogrodniczki Robocze F&F Cerva CARL BE

Ogrodniczki z kieszeniami

Spodnie zostały wyposażone w praktyczne, wielofunkcyjne kieszenie, w których można przenosić wszystkie najważniejsze narzędzia m.in. miarę i mieć je zawsze pod ręką. Dodatkowo, ogrodniczki posiadają wzmocnienia na kolanach oraz specjalne kieszenie na nakolanniki. Praca magazyniera to ciągły ruch, dlatego ważne jest, aby mógł on swobodnie się poruszać. 

Kurtka robocza ze wzmocnieniami

Do kompletu kurtka z tej samej serii ! Praktyczne i wielofunkcyjne kieszenie ze wzmocnieniami na łokciach na pewno przydadzą się każdemu pracownikowi magazynu!

                                   Wielofunkcyjna Kurtka z Kieszeniami F&F CARL

                                     Rękawice Mechaniczne Cerva FIRECREST

Rękawice Mechaniczne

Ich zadaniem jest zapewnienie pewnego chwytu oraz ochrona zewnętrznej części naskórka. Rękawice nylonowe powlekane grubą warstwą oddychającego nitrylu zapewniają doskonałą ergonomię. 

Oddychające Trzewiki z Podnoskiem

Z racji dużej aktywności fizycznej, obuwie dla pracownika magazynu powinno być oddychające oraz chronić stopę przed ewentualnymi urazami. Trzewiki Alfa Neos zostały wyposażone w oddychającą cholewkę oraz podeszwę antypoślizgową, odporną na oleje i paliwa. Dodatkowo wyróżnia je absorbcja energii w części piętowej oraz podnosek ochronny. 

Niektórzy pracownicy powinni zaopatrzyć się również w czapkę lub kask ochronny. Warto zdecydować się na taki hełm, który będzie posiadał bezproblemową regulację oraz odpowiednią wentylację. Ubiór zależy od powierzchni magazynu oraz rodzaju przechowywanych w nim towarów. Mimo, iż magazynierzy mają wiele maszyn do pomocy, samodzielnie również muszą dźwigać paczki. Dlatego też odpowiednie ubrania robocze, które zapewnią im ochronę oraz swobodę wykonywania zadań są niezbędne!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!