Filtrowanie Produktów
Sortuj wg:
Marka

Okulary i ochrona wzroku

Ochrona wzroku jest kluczowym elementem wyposażenia BHP – bez znaczenia czy podczas wykonywania prac w domu, czy w zakładzie pracy. Odpowiednio dobrane okulary robocze mogą ochronić przed poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, jakim jest uszkodzenie oka, przez co ten element sprzętu nigdy nie powinien być zaniedbywany. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych gogli i okularów roboczych – w razie pytań zapraszamy do zakładki kontakt, gdzie nasi specjaliści służą pomocą w zakresie doboru sprzętu BHP.

Ochrona wzroku w pracy to podstawa! Z pomocą przychodzą okulary robocze, gogle oraz przesłony wyposażone w różne właściwości zwiększające bezpieczeństwo. W naszej ofercie znajdują się okulary ochronne dedykowane pracownikom wielu branż! Przed dokonaniem wyboru należy zastanowić się, jakie zagrożenia czekają na nas w miejscu pracy.

Ochrona wzroku a normy ochronne

Istnieje 7 norm bezpieczeństwa dotyczących ochrony wzroku. Do tego grona zalicza się:
EN 166 – wymagania dotyczące rodzajów środków ochrony przed zagrożeniami takimi jak np. zrzucenie okularów,
EN 169 – wymagania dotyczące filtrów spawalniczych i filtrów dla technik pokrewnych,
EN 170 – wymagania dotyczące filtrów chroniących przed nadfioletem,
EN 172 – filtry chroniące przed olśnieniem słonecznym,
EN 175 – dotyczy ochrony podczas spawania,
EN 1731 – siatkowe ochrony oczu i twarzy,
EN 379 – automatyczne filtry spawalnicze.

Jak wybrać oprawki okularów roboczych?

Przy zakupie okularów roboczych warto zwrócić uwagę na takie udogodnienia jak regulacja kąta zauszników, regulacja długości zauszników, regulowany nosek oraz regulacja kąta ustawienia noska. Te detale wpłyną na komfort i bezpieczeństwo wykonywania obowiązków służbowych.

Okulary ochronne a wybór soczewek

Oprawki to jednak nie wszystko! Równie istotny jest wybór odpowiednich soczewek. Każdy kolor dedykowany jest innemu środowisku pracy:
bezbarwne – przeznaczone do pracy, w której niezbędne jest dokładne rozróżnianie kolorów; w warunkach dobrej widoczności,
przydymione – zmniejszają ryzyko olśnienia; do prac na zewnątrz,
żółte – do miejsc, w których mamy do czynienia ze słabym oświetleniem lub tylko ze sztucznym światłem,
lustrzane – gwarantują łatwiejsze przystosowanie się do zmiany oświetlenia,
brązowe – do prac na zewnątrz przy zachmurzeniu,
polaryzacyjne – zmniejszają niekorzystne działanie odbijających się refleksów świetlnych,
indoor/outdoor – do pracy, w której często trzeba przechodzić z pomieszczeń na zewnątrz i odwrotnie.

Gogle dla pełniejszej ochrony

Dla osób , które chcą zabezpieczyć swoje oczy z każdej strony proponujemy gogle ochronne. Są skuteczniejsze od okularów, jednak cięższe i przez to mniej wygodne. Dokonując zakupu gogli warto wziąć pod lupę takie cechy jak zasięg pola widzenia oraz szczelność. Ważny jest również rodzaj wentylacji oraz to, czy gogle są nieparujące.

Gogle dla spawacza

W naszym asortymencie znajdują się również specjalne gogle dla spawaczy. W tym fachu ochrona wzroku przed odpryskami metalu jest bowiem najważniejsza! Posiadamy odpowiedni sprzęt do spawania TIG, MIG oraz MAG. Gogle spawalnicze z miękką, elastyczną oprawką zwiększą bezpieczeństwo i zapewnią komfort pracy. Znajdziecie u nas także specjalne gogle ochronne z podnoszonymi szkłami, które można zakładać na okulary korekcyjne.

Wizjerka – przesłona na twarz

Oprócz gogli dla spawacza, proponujemy także specjalny zestaw dla leśnika. W jego skład wchodzi regulowany kask, siatkowa osłona twarzy oraz nahełmowe ochronniki słuchu. Ochronę wzroku zapewniają także tzw. wizjerki, czyli przesłony z uchwytem na głowę odporne na zaparowanie i porysowania. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na odległość szyby od twarzy. Do tego wszelkiego rodzaju akcesoria w postaci sznurka do okularów ochronnych, czy też pokrowca na okulary i gotowe!

Podczas pracy wzrok narażony jest m.in. na działanie wysokich temperatur, opary chemiczne, czy też odpryski gorących metali. Oczy są bardzo delikatne i łatwo można je uszkodzić. Dlatego też właściwa ochrona wzroku to konieczność! Jest ona szczególnie ważna w pracy spawacza, na placu budowy, w laboratoriach, czy też podczas prac drogowych. Zwiększ poziom swojego bezpieczeństwa i zaopatrz się w odpowiednie środki ochrony wzroku dopasowane do wykonywanego zawodu!

Okulary ochronne należy dostosować do wykonywanej pracy – szlifowania ręcznego lub maszynowego. Ważne, aby okulary były przeciwodpryskowe, nieparujące, przylegały do twarzy i nie powodowały ucisku. Jeżeli jednak potrzebna jest większa ochrona, warto zdecydować się na gogle ochronne, które są bardziej szczelne.
Dla pilarzy proponujemy zestaw Cerva YARROW FORESTRY SET składający się z kasku, osłony twarzy wykonanej z siatki oraz nahełmowych ochronników słuchu.
Oczy należy chronić wszędzie tam, gdzie występują zagrożenia m.in. w postaci odprysków stopionych metali, promieniowania laserowego, gazów z aerozoli szkodliwych substancji chemicznych.