Filtrowanie Produktów
Sortuj wg:
Właściwości
Marka

Słuchawki i ochrona słuchu

W warunkach, w których natężenie dźwięku wynosi 85 dB i więcej, każdy pracownik powinien zadbać o ochronę słuchu. Długotrwała ekspozycja na hałas może powodować nieodwracalne uszkodzenie słuchu, a w przypadku 160 dB skutkować nawet pęknięciem błony bębenkowej. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! W naszym asortymencie znajdują się nauszniki ochronne oraz jednorazowe formowane zatyczki do uszu.  Słuchawki posiadają pałąk teleskopowy, który łatwo dopasować do kształtu głowy. Jednocześnie jest stabilny, nie przeszkadzając w swobodnym wykonywaniu obowiązków.  Niektóre nauszniki ochronne są wyposażone w pałąk na szyję, który odpowiada za odpowiednie wyważenie. Posiadamy również ochronniki z możliwością zamocowania do kasku. Słuchawki robocze dedykowane są m.in. osobom pracującym na placu budowlanym, w tartaku, obsługującym wiertarki, szlifierki i inne głośne urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Odpowiednia ochrona słuchu w pracy to podstawa! Nie należy jej pomijać ani bagatelizować. Z pomocą przychodzą ochronniki słuchu w postaci nauszników oraz zatyczek do uszu. Jak wybrać te odpowiednie? Na początku warto skupić się na normach bezpieczeństwa.

Normy ochronne – ochrona słuchu

Do tego grona należą:

EN 352:2002 – ochronniki słuchu – wymagania ogólne,
EN 458:2004 – zalecenia dot. doboru, użytkowania, konserwacji,
SRN: xx dB – parametr określający ogólne tłumienie ochronnika; pozwala porównywać ochronniki słuchu; im wyższy SNR tym lepsza reedukacja hałasu.

Skala szkodliwości hałasu

O tym, jak szkodliwy okaże się dla nas hałas decydują 3 czynniki:
– częstotliwość
– natężenie
– czas ekspozycji

Regulowane nauszniki ochronne

Nauszniki ochronne składają się zazwyczaj z czasz wypełnionych pianką oraz lekkiego i komfortowego pałąka. Zwykle jest on regulowany i wykończony miękką, szeroką opaską. To sprawia, że nauszniki mogą być noszone naprawdę przez długi czas. Niektóre modele zostały wyposażone w niski profil łączenia czasz z pałąkiem, co minimalizuje ryzyko zahaczenia o ewentualne przeszkody.

W naszej ofercie posiadamy m.in. nauszniki zapewniające maksymalne tłumienie dźwięków o wszystkich częstotliwościach oraz lekkie nauszniki dielektryczne. Do wyboru mamy także nauszniki, które nie izolują pracownika od otoczenia. Co więcej, oferujemy również specjalne nauszniki mocowane do kasku ochronnego. Ochronniki słuchu dostępne są w różnych kolorach, jednak zdecydowanie króluje odblaskowa kolorystyka. Dominują kolory takie jak żółty, pomarańczowy, zielony oraz czerwony. Słuchawki robocze Hi-Vis to doskonały wybór dla osób, które chcą zwiększyć swoją widoczność w pracy.

Zatyczki do uszu

Sprzymierzeńcem w ochronie słuchu są również zatyczki przeciwhałasowe. Znajdziecie u nas formowane zatyczki z okrągłą końcówką oraz specjalnie ukształtowane, zmywalne zatyczki z uchwytem, który ułatwia wprowadzenie ich do kanału słuchowego. Są one przeznaczone do wielokrotnego użytku. Można zdecydować się na wariant ze sznurkiem oraz bez.

Nasze ochronniki zapewniają wysoki komfort i stopień ochrony w różnych środowiskach pracy: w leśnictwie, na lotniskach, w przemyśle ciężkim.

Zestaw dla leśnika – ochrona słuchu

Oprócz standardowych nauszników oraz zatyczek, w naszym asortymencie znajduje się także specjalny zestaw dla leśnika. Składa się on z regulowanego, pomarańczowego kasku, siatkowej osłony twarzy oraz czerwonych nahełmowych ochronników słuchu.

Chroń swój słuch! Wybierz ochronniki pasujące do środowiska, w którym pracujesz! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Istnieje możliwość zakupu specjalnych nauszników, które można zamocować do kasku ochronnego. Nie są one połączone pałąkiem u góry jak tradycyjne słuchawki. Z naszej oferty proponujemy m.in. takie modele jak: Ear Defender 3C SNR 31 dB, Ear Defender 2C SNR 29 dB, 3M H510P3E-405-GU OPTIME I SRN 26 dB. Wybór zależy od środowiska pracy i ewentualnych zagrożeń wynikających z jej wykonywania.
Na początku należy lekko zrolować stopery, a następnie jedną ręką pociągnąć ucho do góry, a drugą włożyć zatyczkę głęboko do kanalika słuchowego. Potem warto przytrzymać ją przez ok. pół minuty, aby mogła się do końca rozprężyć.
Nauszniki ochronne sprawdzą się podczas koszenia trawy, które wiąże się z niemałym hałasem. Kosiarki i kosy spalinowe emitują hałas o natężeniu 100-180 dB. Przy zakupie należy zwracać uwagę na ochronę, jaką mogą nam zapewnić dane słuchawki.