Latarka Ręczna, Czołowa - na co zwrócić uwagę?

Latarki to jedne z najpowszechniejszych akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo! Stosowane są przede wszystkim w takich branżach jak przemysł, górnictwo, czy też budownictwo. Jednak to nie wszystko! Chętnie sięgają po nie również osoby uprawiające sport.

Dzianinowa czapka z lampką

Czapka ze Zintegrowaną Lampą Cerva DEEL LED

Na rynku dostępne są latarki ręczne oraz czołowe. Ponadto, możemy zdecydować się również na czapki z latarką, zarówno w formie zimowej, jak i letniej. Dzianinowe czapki z lampką to idealne rozwiązanie dla osób wykonujących pracę po zmierzchu oraz w niskich temperaturach. Dostępne są one w różnych kolorach, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!  

Sprawdź także naszą odzież i obuwie odblaskowe!

Latarka czołowa dla biegacza

Na szczególną uwagę zasługują latarki czołowe, po które chętnie sięgają nie tylko pracownicy firm, ale także sportowcy. To wygodna opcja m.in. dla biegaczy, którzy lubią przemierzać swoje ulubione trasy po zmierzchu. Ponadto chętnie sięgają po nie rowerzyści oraz miłośnicy górskich wędrówek. Ten rodzaj przenośnego światła nie zajmuje rąk i pozwala na całkowitą swobodę ruchów. Niektóre latarki tego typu posiadają również regulację kąta świecenia w zakresie 90 stopni. Latarki czołowe zapewnią wysoki komfort podczas biegania, majsterkowania, wędkowania i wielu innych aktywności.

Latarka czołowa akumulatorowa

Przenośne światło – jaką latarkę bhp wybrać?

Wybór odpowiedniej latarki ma ogromny wpływ na swobodę wykonywania pracy. Rodzaj przenośnego światła oraz jego parametry powinny być dostosowane do wykonywanej pracy. Na co zatem warto zwrócić swoją uwagę? Oto kilka najistotniejszych cech:

  • rodzaj zasilania: bateria, akumulator lub zasilanie akumulatorowo-bateryjne,
  • strumień światła,
  • funkcja zoom umożliwiająca zmianę skupienia wiązki światła i oświetlanie przedmiotów oddalonych nawet o 200 metrów,
  • tryby świecenia: podstawowy, ekonomiczny, sygnał SOS,
  • ergonomiczny pasek,
  • antypoślizgowy uchwyt,
  • odporność na wodę.
Metalowa Latarka z Diodą CREE, 228x47mm
Latarka 5W, 135x40 mm

Latarka na baterie i akumulatorowa

Jeśli z latarki mamy zamiar korzystać przede wszystkim na zewnątrz, warto postawić na modele zasilane na baterie. Bez względu na to, gdzie się znajdujemy, możemy włożyć nowe baterie i bez problemu dalej korzystać ze światła. Latarka akumulatorowa lepiej sprawdzi się natomiast w miejscach, w których w każdej chwili możemy ją ponownie naładować.

Oświetlenie przenośne w postaci latarek dedykowane jest pracownikom, sportowcom oraz turystom. Przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym np. podczas chwilowego braku prądu, czy też majsterkowania w przydomowym garażu. Weź pod uwagę źródło, moc światła, wielkość latarki, materiał, a także jej wagę i wybierz dla siebie odpowiednią opcję!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!