Nakolanniki ochronne - rodzaje i przeznaczenie

Nakolanniki ochronne stanowią solidną ochronę przed urazami mechanicznymi oraz schorzeniami reumatycznymi. Chętnie sięgają po nie osoby wykonujące część pracy w pozycji klęczącej. Sprawdzą się m.in. mechanikom i budowlańcom. Ponadto, warto zdecydować się na nie podczas prac ogrodowych oraz remontowych.

Rodzaje ochraniaczy na kolana

Na rynku dostępne są nakolanniki wykonane z materiałów o różnych właściwościach. Wyróżnia się m.in. nakolanniki żelowe, skórzane, piankowe oraz tworzywowe. W naszym asortymencie znajdziesz pad zabezpieczający, wkładany do kieszeni kolanowych spodni roboczych. Posiadamy ochraniacze wykonane z mieszanki tworzyw o podwyższonej elastyczności i amortyzacji. Nie są zbyt miękkie, a ich głównym zadaniem jest ochrona przed uderzeniami. Warto w tym miejscu dodać, że nakolanniki brukarskie można wykorzystać podczas aktywności takich jak jazda na rowerze, rolkach, czy też hulajnodze. 

Lekkie nakolanniki żelowe

Oprócz tego oferujemy nakolanniki żelowe do użytku zewnętrznego, wyposażone w regulowany zaczep na rzep. Ochronna poduszka żelowa dopasowuje się kształtem do kształtu kolana, zapewniając maksymalny komfort pracy. Nakolanniki tego typu są lekkie i stosowane jako zabezpieczenie w pracy klęczącej. Nie stanowią jednak solidnej ochrony przed stłuczeniami. Stosuje się je np. podczas wykładania płytek podłogowych, ponieważ nie niszczą ich i nie brudzą.

Jak wybrać właściwe nakolanniki ochronne?

Dokonując wyboru odpowiednich ochraniaczy, należy wziąć pod uwagę rodzaj oraz czas wykonywanych prac. Postaw na nakolanniki, które będą wygodne i ergonomiczne. Ważne jest, aby nie krępowały ruchów i pozwoliły na swobodne wykonywanie obowiązków. 

Jeśli chodzi natomiast o właściwy rozmiar ochraniacza, warto zmierzyć obwód kolana na wysokości rzepki. To bardzo istotne, ponieważ zbyt luźny stabilizator może się osuwać i nie spełniać należycie swojej funkcji. Dlatego też ciekawą opcją są ochraniacze z możliwością regulacji. Nakolanniki powinny być dopasowane, lecz nie za ciasne. Jak często należy je wymieniać? Nie istnieją sztywne ramy określające konkretny czas użytkowania. Jeśli zauważymy, że ochraniacze są już zużyte i nie działają tak jak na początku, warto dokonać zmiany. 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy nakolanniki można nosić przez cały dzień. Istnieje taka możliwość, jeśli ortopeda wyda takie zalecenie. Warto się z nim skonsultować, ponieważ nieprawidłowe używanie stabilizatora może zwiększyć ból kolana. 

 

Nakolanniki żelowe czy piankowe?

Lepszym rozwiązaniem wydają się być nakolanniki żelowe, ponieważ zawierają one zarówno żel, jak i piankę. Żelowe ochraniacze poruszają się razem z rzepką, zapewniając tym samym bardzo dobrą amortyzację. Ponadto, w krótkim czasie przyjmują swój pierwotny kształt oraz i można z nich dłużej korzystać. 

Wybierz nakolanniki dostosowane do środowiska Twojej pracy. Postaw na komfortowe warunki i najwyższe bezpieczeństwo. Chroń stawy kolanowe przed niskimi temperaturami oraz wilgocią! W pracy o intensywnym obciążeniu kolan, nie należy lekceważyć tematu ich właściwej ochrony. Jej brak może powodować bowiem nieodwracalne urazy. Nie zapominaj także o odpowiedniej ochronie w postaci odzieży bhp – kurtek, spodni i butów roboczych

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!