Praca w ogrodzie – jak się do niej przygotować?

Zadbany ogród jest miejscem odpoczynku i wytchnienia. Jeśli chcemy, aby cieszył nasze oko, musimy włożyć w niego trochę wysiłku. Dbając o odpowiednie zabezpieczenie w postaci ubioru i akcesoriów bhp, praca może stać się przyjemnością!

Spodnie robocze z nakolannikami do pielenia

Pielenie oraz przesadzanie kwiatów to czynności, które łatwiej jest wykonać w pozycji klęczącej. Z pomocą przychodzą spodnie robocze z możliwością włożenia nakolanników. Propozycją, którą warto wziąć pod uwagę, są ogrodniczki Cerva Cremorne. Zostały one wykonane z wytrzymałej, bawełnianej tkaniny i posiadają specjalne kieszenie na ochraniacze kolan. Ponadto są wyposażone w dwie kieszenie boczne, jedną tylną, zapinaną na rzep oraz jedną wielofunkcyjną kieszeń z boku nogawki. Do tego nowoczesny krój, elastyczna talia, możliwość wydłużenia nogawek i mamy doskonałą opcję do pracy w ogrodzie, która sprawdzi się przy różnego typu sylwetkach.

Ogrodniczki z Kieszeniami na Nakolanniki Cerva CREMORNE

Właściwy rozmiar odgrywa bardzo ważną rolę. Ubrania nie powinny być zbyt luźne, ponieważ zwiększa to ryzyko zahaczenia o wystające elementy. Zbyt obcisły strój powoduje z kolei dyskomfort w wykonywaniu podstawowych czynności.

Co więcej, do pielęgnacji ogródka nie należy przystępować bez rękawic mechanicznych, które chronią dłonie przed powierzchownymi urazami. Jeśli decydujesz się pracować w ogrodzie w słoneczny dzień, nie zapomnij również o ochronie głowy w postaci czapki roboczej lub chusty!

Sprawdź inne produkty do pracy w ogrodzie!

Odzież ochronna do cięcia gałęzi

Przycinanie drzew wpływa na ich wygląd oraz obfitość kwiatów. Najlepiej wykonywać je jeszcze przed wiosną – pod koniec lutego lub w marcu. Zanim jednak przystąpimy do pracy, warto się do niej odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim ochrona przed spadającymi gałęziami oraz ewentualnymi skaleczeniami. Zaopatrz się w kask, rękawice oraz okulary ochronne. W niektórych przypadkach przydadzą się również ochronniki słuchu. Sprawdź naszą ofertę i wybierz dla siebie odpowiednie artykuły bhp!

Kombinezon ochronny do spryskiwania roślin

Opryskiwanie drzewek owocowych to zabieg, który należy wykonać przed pojawieniem się pierwszych liści. Ważne, aby zrobić to o odpowiedniej porze, ponieważ zbyt późne opryski mogą okazać się już bezskuteczne. Oprócz właściwego terminu należy wybrać również odpowiednią ochronę. Substancje zawarte w preparatach ochronnych mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Nie obejdzie się zatem bez kombinezonu, okularów ochronnych, maseczki oraz gumowych rękawic chemicznych.

Koszenie trawnika a odzież BHP

Skoszony trawnik pozytywnie wpływa na wygląd całej posesji. Przy sprzyjających warunkach tj. ciepło i wilgotność, trawa rośnie najszybciej. Wówczas koszenie odbywa się bardzo często. Jak się do niego przygotować? Podczas koszenia zagrożenie stwarzają odpryskujące kamienie oraz wysokie natężenie hałasu. Dobierz odpowiednie okulary oraz słuchawki ochronne. Do tego odzież robocza, która zadba o Twój komfort. Postaw na bluzę i ogrodniczki robocze. Spodnie na szelki są wygodne, ponieważ nie opadają i nie osuwają się. Oprócz tego postaw na kryte obuwie robocze z grubszą podeszwą, które ochroni stopy przed kamieniami lub ostrymi elementami. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się trzewiki ochronne ze skóry bydlęcej np. buty Urgent 126 OB.

Odzież robocza i ochronna przydaje się nie tylko profesjonalnym pracownikom, ale również osobom, które chcą samodzielnie zadbać o swój ogród. Buty, ubrania oraz akcesoria bhp sprawią, że stanie się to przyjemne, proste oraz bezpieczne!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!