Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

Już za miesiąc wiosna! To wyjątkowy czas, który skłania do zmian i pobudza do działania. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się wówczas na remont mieszkania! Chcą odświeżyć swoje cztery kąty i zyskać nową energię. Pytanie brzmi, jak odpowiednio przygotować się do tych prac?

Solidne narzędzia remontowe

Jako pierwsza przychodzi na myśl konieczność wyboru odpowiednich artykułów remontowych. Farby, śrubokręty, taśmy, wałki, pędzle, skrobak – to jedne z podstawowych akcesoriów malarskich. Narzędzia stanowią jednak tylko połowę sukcesu! Nie należy zapominać również o swoim bezpieczeństwie!

Sprawdź naszą kolekcję ogrodniczek roboczych!

Ogrodniczki i T-shirt roboczy

Podczas remontu przydadzą Ci się odpowiednie ubrania robocze, które zapewnią komfort pracy oraz ochronią przed zabrudzeniami. Rozwiązaniem są ogrodniczki robocze z licznymi kieszeniami. Nie spadają z pasa i pozwalają nosić przy sobie wszystkie niezbędne narzędzia. Taki wybór z pewnością usprawni Twoją pracę! Na górę warto założyć T-shirt roboczy, dzięki któremu nie przegrzejesz się podczas wykonywania pracy fizycznej i swobodnie wykonasz to, co zaplanowałeś.

Buty robocze z podnoskiem

Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w obuwie robocze z podnoskiem i grubą, antypoślizgową podeszwą, która ochroni stopy przed uderzeniami oraz skaleczeniami. Dobrze, jeśli buty wykazują odporność na oleje i tłuszcze oraz posiadają wkładkę antyprzebiciową.

Okulary ochronne i maseczka ochroną przed pyłem i kurzem

Jeśli zadbałeś już o odpowiednią odzież, czas na akcesoria! Na drodze do odnowionych wnętrz staje nam brud, pył i charakterystyczny, nieprzyjemny zapach farby. Chroń się przed nimi dzięki okularom! Nieparujące gogle przydadzą się podczas kucia, frezowania, szpachlowania, czy też szlifowania. Odpowiednia osłona ochroni oczy przed odpryskami. Podczas remontu przydatne mogą okazać się także maseczki ochronne stanowiące ochronę przed kurzem.

Chroń dłonie rękawicami roboczymi!

Co więcej? Nie można zapominać także o rękawicach ochronnych! Lateksowe i gumowe osłonią Twoje dłonie przed farbami, rozpuszczalnikami i innymi substancjami żrącymi. Jeśli posługujesz się ciężkimi narzędziami, wybierz rękawice z gumowymi elementami. Pracując w chłodnym pomieszczeniu, postaw na rękawice ocieplane. Osobom, które mają zamiar korzystać z wiertarki lub innych urządzeń powodujących wysokie natężenie hałasu proponujemy zaopatrzyć się także w słuchawki ochronne.

Sprawny, bezpieczny remont z satysfakcjonującymi efektami – każdy marzy o takim scenariuszu! Jego realizację umożliwią solidne narzędzia oraz odzież i akcesoria bhp, które zapewnią Ci bezpieczeństwo!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!