Ubrania BHP – ochrona przed deszczem i chłodem

Warunki atmosferyczne w postaci deszczu, śniegu lub niskich temperatur bywają bardzo uciążliwe dla pracowników wykonujących swoją pracę na zewnątrz. Nie można zmienić niekorzystnej aury, ale można się do niej odpowiednio przygotować! Z pomocą przychodzą ubrania BHP zaprojektowane specjalnie z myślą o takiej ochronie!

Jaki płaszcz przeciwdeszczowy?

Norma EN 343 definiuje, jakie wymagania powinna spełniać robocza odzież przeciwdeszczowa. Najistotniejszą rolę odgrywa materiał oraz konstrukcja szwów. Ubrania oznaczone powyższą normą sprawdzane są pod kątem wodoszczelności oraz przenikania pary wodnej. W naszym asortymencie znajdują się kurtki, spodnie oraz płaszcze przeciwdeszczowe. Dostępne są zarówno w standardowych kolorach takich jak butelkowa zieleń oraz granat, jak i w kolorach wysokiej widoczności tj. HV żółty oraz HV pomarańczowy.

Sprawdź także pozostałe płaszcze przeciwdeszczowe!

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odzieży przeciwdeszczowej?

Peleryna przeciwdeszczowa do pracy i na co dzień

Peleryny przeciwdeszczowe znajdują zastosowanie nie tylko w pracy, ale także podczas grzybobrania, czy też uprawiania sportu. W naszej ofercie znajdują się nie tylko profesjonalne modele płaszczów, ale również najprostsze peleryny chroniące przed deszczem. Poniżej przedstawiamy nasze trzy propozycje – wybór zależy od indywidualnych potrzeb!

Lekka Peleryna Przeciwdeszczowa na Grzyby Cerva BURY

Lekka Peleryna na Grzyby

Bezbarwny płaszcz jest lekki i można korzystać z niego wiele razy! Peleryna zapinana jest z przodu na zatrzaski. Jej luźny krój umożliwia bezproblemowe nałożenie na odzież roboczą! Do płaszcza dołączono także woreczek!

Materiał: zewnętrzna warstwa 100 % polietylen; 0,02 mm

Płaszcz Przeciwdeszczowy z Kapturem

Jeśli jednak potrzebujesz bardziej zaawansowanej odzieży, nie ma problemu! Przedstawiam Ci długi płaszcz przeciwdeszczowy Cerva Neptun! Został on wyposażony w kaptur chowany w kołnierzu. Posiada klejone szwy, elastyczne mankiety oraz dwie szerokie kieszenie przednie. Co więcej, płaszcz jest wentylowany na plecach oraz pod pachami. Występuje w kolorze niebieskim, zielonym oraz żółtym. To nadal nie jest wystarczająca propozycja, która poradzi sobie w Twoim środowisku pracy?

Materiał: 100% poliester, warstwa PVC; 0,17 mm

Długi Płaszcz Przeciwdeszczowy Cerva NEPTUN
Płaszcz Przeciwdeszczowy Hi-Vis z Kapturem Cerva SIRET HV

Przeciwdeszczowy Płaszcz HV

Najwyższe wymagania z pewnością spełni ostrzegawczy płaszcz przeciwdeszczowy Cerva SIRET HV! Jest wodoodporny, wiatroszczelny i wyposażony w kaptur chowany w kołnierzu. Jego obwód można regulować za pomocą sznurka. Co więcej, długość płaszcza– czyli 120 cm pozwala ochronić znaczną część odzieży roboczej! Model zawiera dwie przednie kieszenie oraz możliwość regulacji mankietów na zatrzaski. Dodatkowo płaszcz jest oddychający oraz posiada poziome i pionowe pasy odblaskowe.

Materiał: zewnętrzna warstwa: 100 % poliester, 200 g/m², warstwa: poliuretan; 0,5 mm

Ochrona przed zimnem

Oprócz deszczu, dotkliwe bywają również zbyt niskie temperatury. W okresie jesienno-zimowym odpowiednia odzież ochronna to podstawa! Komfort termiczny pozwala na swobodne wykonywanie obowiązków pracowniczych. Ciepłe ubrania BHP zabezpieczą Cię nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, a wydajność wciąż pozostanie na wysokim poziomie. O jakich elementach garderoby należy pamiętać? Podstawę stanowi ocieplana kurtka oraz spodnie robocze. Równie istotne jest także wygodne obuwie robocze. Dodatkową ochronę zapewnią rękawice robocze, czapka i skarpety.

Wybierając odzież bhp należy wziąć pod uwagę konkretne warunki pracy. Jeśli odbywa się ona po zmierzchu lub w pobliżu ruchu drogowego, warto wybrać ubrania wysokiej widoczności!

Nie pozwól, aby pogoda Cię zaskoczyła! Wybierz odzież roboczą, która zapewni Ci odpowiednią ochronę nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!