Filtrowanie Produktów
Sortuj wg:
Właściwości
Marka

Hełmy robocze

Hełmy robocze dbają o komfort i bezpieczeństwo pracowników. Różnią się między sobą rozmiarem i kształtem. Złożone są z trzech elementów: skorupy, więźby oraz paska głównego. W ofercie posiadamy różne warianty kolorystyczne. W naszym asortymencie znajdują się również specjalne, odblaskowe kaski robocze zapewniające wysoką widoczność. Zadaniem hełmów ochronnych jest zabezpieczenie pracowników przed urazami, odpryskami metalu, czy też uderzeniem o wystające elementy na placu budowlanym. Poszczególne modele zostały wyposażone w odpowiednią wentylację zapobiegającą nadmiernej potliwości, która jest doceniana zwłaszcza podczas prac w okresie letnim. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hełmów roboczych!

Ochrona głowy w pracy jest niezwykle ważna. Doskonale zdają sobie z tego sprawę osoby, które pracują m.in. na placu budowy oraz na wysokościach. Kask ochronny to element garderoby, którego nie należy pomijać! Zadaniem hełmu jest zapewnienie odpowiedniej ochrony głowy przed spadającymi przedmiotami, deszczem oraz porażeniem prądem. Co ważne, kaski można nosić razem z ochronnikami słuchu oraz okularami ochronnymi.

Kaski ochronne – normy bezpieczeństwa

Wyróżnia się 4 normy dotyczące kasków ochronnych:
EN 397 – przemysłowe hełmy ochronne,
EN 14052 – przemysłowe hełmy ochronne o wysokim stopniu ochrony,
EN 123492 – hełmy dla alpinistów,
EN 50365 – hełmy elektroizolacyjne.
W naszej ofercie znajduje się zarówno niewentylowany, jak i wentylowany hełm ochronny Alpinworker, który jest odporny na odkształcenia boczne. Dodatkowo, wybrane modele posiadają możliwość regulacji kasku za pomocą specjalnego pokrętła. Kaski wyposażone są m.in. w 4 i 6 punktowe więźby, które gwarantują stabilne ułożenie hełmu. Co więcej, niektóre posiadają specjalną rynienkę odprowadzającą wodę. Dostępne kaski różnią się między sobą także długością daszka.

Znaczenie kolorów kasków ochronnych

Oferujemy hełmy ochronne w różnych kolorach, tak, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni do swojego zawodu. Poszczególne kolory są bowiem dopasowane do pełnionych funkcji:
czerwony – praktykant/stażysta/gość,
pomarańczowy – geodeta,
zielony – pracownik BHP,
żółty – pracownik fizyczny ,
biały – kierownik budowy/inspektor nadzoru,
czarny – architekt,
niebieski – elektryk/operator maszyn/ pracownik wysokościowy.

Dodatki do hełmów ochronnych

Warto zaopatrzyć się również w akcesoria do hełmów ochronnych, które zwiększą poziom komfortu i bezpieczeństwa. W ofercie znajdziecie Państwo napotniki do kasków, okulary ochronne oraz paski podbródkowe. Te ostatnie mogą mieć szczególną wartość dla osób, które w swojej pracy zmuszone są do częstej zmiany pozycji.

Więcej informacji na temat tego, jak wybrać odpowiedni hełm ochronny znajdziecie w artykule na naszym blogu! Zapraszamy do lektury!

Kaski robocze znanych marek

W asortymencie posiadamy kaski ochronne renomowanych marek takich jak: Cerva, JSP, Lasogard, Stalco, 3M. To połączenie wysokiej jakości i korzystnej ceny. Różnorodność kolorystyczna, w tym m.in. odblaskowe kaski ochronne sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb! Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami.

Zwykle kask jest ważny 2,3 lub 5 lat. Termin ważności określony jest w instrukcji obsługi, dlatego najlepiej jest ją przeczytać i uzyskać szczegółowe informacje.
Kask ochronny należy zakładać w sytuacji, gdy istnieje zagrożenie uszkodzenia głowy poprzez uderzenie w różne przedmioty np. wystające pręty, maszyny. Kask ma też chronić przed spadającymi przedmiotami, z którymi możemy się spotkać szczególnie na placu budowy.
Kolory kasków nie są prawnie przypisane do funkcji, jest to jedynie kwestia umowna. Podział wygląda następująco: czerwony – praktykant/stażysta/gość, pomarańczowy – geodeta, zielony – pracownik bhp, żółty – pracownik fizyczny, biały – kierownik budowy/inspektor nadzoru, czarny – architekt.