Filtrowanie Produktów
Sortuj wg:
Właściwości
Marka

Kamizelki

Kamizelki robocze sprawdzają się o każdej porze roku. Pozwalają na swobodne wykonywanie prac, nie krępując przy tym ruchów. Większość bezrękawników w naszej ofercie wyposażona jest w pojemne, wielofunkcyjne kieszenie. Komfort i funkcjonalność zwiększają takie rozwiązania jak: możliwość regulacji obwodu elastycznym sznurkiem, dodatkowe ocieplenie, czy też wysoki kołnierz. Niektóre modele są wiatro i wodoodporne. Ponadto posiadamy również specjalne kamizelki ostrzegawcze w jaskrawych kolorach. Wyposażone w pasy odblaskowe zwiększają widoczność i bezpieczeństwo. Kamizelki zapinane są na rzep, zamek błyskawiczny oraz na zatrzaski – każdy bez problemu wybierze najwygodniejszą opcję dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kamizelek roboczych!

Kamizelka odblaskowa to jeden z podstawowych elementów odzieży ochronnej. Często noszona jest przez osoby pracujące na placu budowy oraz przy remontach dróg. Kamizelki wożą ze sobą również kierowcy. Podczas awaryjnego opuszczania auta, zarówno oni, jak i pasażerowie powinni zadbać o swoją widoczność zakładając kamizelki ostrzegawcze. Powinni to robić w terenie niezabudowanym, na autostradach, a także drogach szybkiego ruchu. Nie można zapomnieć również o rowerzystach. Po zmroku dostrzeżenie ich na drodze jest bardzo trudne. Dzięki kamizelkom odblaskowym są bardziej widoczni, a kierowcy w porę mogą przygotować się do manewru wyprzedzania.

Ostrzegawcze kamizelki hi – vis z odblaskami

W naszym asortymencie znajdują się kamizelki ostrzegawcze w jaskrawych, fluorescencyjnych kolorach takich jak pomarańczowy, żółty, czerwony. W ofercie posiadamy kamizelki hi-vis jednokolorowe oraz z kontrastowymi krawędziami. Większość zapinana jest na rzep, natomiast posiadamy również fasony zapinane na suwak. Bez problemu można je złożyć, schować do kieszeni i mieć zawsze pod ręką. W ofercie znajdziecie zarówno kamizelki ze stójką, jak i z kapturem.

Odzież ostrzegawcza – norma bezpieczeństwa

Warto w tym miejscu wspomnieć, że do odzieży ostrzegawczej odnoszą się normy:
EN ISO 20471 – odzież ostrzegawcza wysokiej widoczności do użytku profesjonalnego,
RIS 3279 TOM – certyfikowane zgodnie z RIS 3279 TOM do użytku kolejowego.

Norma dzieli też odzież na klasy biorąc pod uwagę powierzchnię użytych materiałów o wysokiej widzialności:

Materiał podkładkowy

Klasa 1 : 0,14 m2
Klasa 2: 0,50 m2
Klasa 3: 0,80 m2

Materiał retroodblaskowy:

Klasa 1 : 0,10 m2
Klasa 2: 0,13 m2
Klasa 3: 0,20 m2

Materiał kombinowany

Klasa 1 : 0,20 m2
Klasa 2 : –
Klasa 3: –

Kamizelki robocze softshell, pikowane z kieszeniami

W naszym asortymencie znajdują się również kamizelki, które bez problemu można nosić zarówno do pracy, jak i na co dzień. Świetny przykład stanowi lekka i elastyczna kamizelka typu softshell. Jest oddychająca i chroni przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

Do wyboru jest również kamizelka taktyczna w charakterystycznym wzorze moro. Została wyposażona aż w 11 wielofunkcyjnych kieszeni, zamek błyskawiczny i podszewkę z nylonowej siatki. To doskonała opcja dla wszystkich, którzy lubią mieć wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria zawsze pod ręką. Dla osób, które preferują coś cieplejszego, proponujemy pikowaną kamizelkę roboczą wypełnioną puchem syntetycznym.

Damskie kamizelki robocze

Należy wspomnieć, że wśród oferowanych przez nas kamizelek znajdują się specjalne fasony dedykowane paniom, tak, aby w pracy mogły czuć się komfortowo, zachowując przy tym modny design. Nie trzeba wybierać pomiędzy wygodą, a wyglądem! Oferujemy damskie kamizelki robocze w różnych wariantach kolorystycznych m.in. różowo-szare, brązowo-zielone, granatowo – różowe. Ocieplana kamizelka z przedłużanym tyłem i dopasowanym krojem to idealna propozycja na tzw. okres przejściowy, gdy na zewnątrz robi się chłodniej, jednak jeszcze nie na tyle aby zakładać grubszą kurtkę roboczą.

Osobom, które muszą zmagać się z trudniejszymi warunkami pracy, proponujemy kamizelki robocze wodoodporne oraz chroniące przed wiatrem.

Kamizelka robocza to świetna propozycja nie tylko na wiosnę i jesień, ale również na zimę, kiedy może stanowić uzupełnienie zimowej odzieży roboczej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru odpowiedniej kamizelki ochronnej lub roboczej.

Zadaniem kamizelek odblaskowych jest zapewnienie wysokiej widoczności i zwiększenie bezpieczeństwa. Mają zastosowanie m.in. w pracy po zmroku i tam, gdzie poruszają się pojazdy silnikowe. Oprócz tego, kamizelkę odblaskową powinni wozić ze sobą kierowcy samochodów. Należy ją założyć wysiadając z auta po zmroku poza terenem zabudowanym.
W sezonie jesienno – zimowym warto wybrać ocieplaną kamizelkę roboczą lekko przedłużaną i z możliwością regulacji obwodu. Dzięki temu wiatr nie będzie podwiewał pod spód kamizelki. Dla jeszcze lepszej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi należy zdecydować się na model wodoodporny.
Kamizelka ostrzegawcza powinna mieć kolor czerwony, żółty lub pomarańczowy oraz odblaskowe pasy. Na rower warto wybrać kamizelkę zapewniającą swobodę ruchów. Praktycznym rozwiązaniem jest model z kieszeniami, do których można włożyć najpotrzebniejsze drobiazgi.