Filtrowanie Produktów
Sortuj wg:
Właściwości
Marka

Kurtki robocze

Kurtki robocze stają się niezbędnym elementem garderoby dla wszystkich tych, którzy nie chcą odkładać remontu, czy też prac w ogrodzie na wiosnę. Wystarczy odpowiedni ubiór, aby także jesienią i zimą czuć się komfortowo i bezpiecznie. W naszym asortymencie znajdują się kurtki robocze o wielu krojach dedykowanych dla przeróżnych sylwetek. Dlatego też z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Są one dostępne zarówno w ciemnych, kamuflujących kolorach, jak i jaskrawych, odblaskujących, takich jak żółty, czy pomarańczowy. Niektóre kurtki są ocieplane, lecz co ważne, nie krępują ruchów. Niska temperatura nie będzie zatem straszna nawet największym zmarźlakom. Nasze modele posiadają praktyczne kieszenie na biodrach oraz na piersi. Dzięki nim najpotrzebniejsze narzędzia możemy mieć dosłownie w zasięgu ręki. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Kurtki robocze to podstawa, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie, zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym. To wtedy niska temperatura najbardziej dokucza osobom wykonującym swoją pracę na zewnątrz. Gdy doskwiera nam chłód, trudno jest skupić się na wykonywanych obowiązkach. W takiej sytuacji kurtka robocza okazuje się prawdziwym „must have”. W naszej ofercie znajdują się kurtki robocze o różnych kolorach i fasonach, tak, aby każdy mógł dopasować idealny model do swojej sylwetki i gustu.

Odzież ochronna – normy bezpieczeństwa

Przy zakupie kurtki roboczej należy zwrócić uwagę na normy bezpieczeństwa dotyczące odzieży. Do grona najpopularniejszych należą:
EN 342 – ochrona przed chłodem
EN 343 – ochrona przed deszczem
EN 1149 – ochrona przed elektrycznością statyczną
EN 381 – ochrona przed przecięciem piłą łańcuchową
EN ISO 13688 – odzież ochronna wymagania ogólne
EN 13998 – ochrona przed przekłuciem lub przecięcie
EN 1073-2 – ochrona przed skażeniem substancjami radioaktywnymi
EN 14126 – ochrona przed niebezpiecznymi mikroorganizmami

Wiatroodporna kurtka robocza

Wybierając kurtkę roboczą, warto skupić się na 8 cechach, które z pewnością mogą wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo w pracy. Pierwszą z nich jest wiatroodporność. Pogoda bywa nieprzewidywalna i może zmienić się z minuty na minutę. Warto mieć na sobie kurtkę, która skutecznie ochroni przed podmuchami wiatru.

Oddychające kurtki robocze

Kolejną istotną cechę stanowi oddychający materiał, który pozwoli odprowadzić wilgoć z powierzchni skóry na zewnątrz kurtki. Tę zaletę doceniają przede wszystkim osoby, które mają do czynienia ze sporym wysiłkiem fizycznym.

Kurtki z membraną – wodoszczelne

Warto wziąć pod lupę także to, czy szwy i przeszycia kurtki są klejone. Dzięki nim woda nie przenika do wnętrza odzieży. Wodoszczelność to istotna cecha pozwalająca swobodnie wykonywać pracę nawet w deszczu. Dobrym pomysłem jest wybór kurtek z membraną, czyli materiałem z mikrootworami. Nie pozwalają one wodzie przedostać się do środka kurtki, a jednocześnie nadal pozostaje ona oddychająca.

Ocieplana, zimowa kurtka robocza

W zimowej kurtce przyda się również pas śnieżny. Pod tą nazwą kryje się gumowy fartuch znajdujący się w dolnej części kurtki. Dokładnie przylega on do bioder, zapobiegając dostaniu się śniegu do środka.

Luźne kurtki robocze z kapturem

Równie ważny może okazać się kaptur. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli kurtek roboczych z kapturem, które obok czapki stanowią dodatkowe nakrycie głowy.
Oprócz tego, na komfort użytkowania kurtki roboczej wpływa również możliwość regulacji obwodu oraz krój niekrępujący ruchów.

Kurtka robocza Hi-Vis

Znajdziecie u nas także specjalne kurtki ostrzegawcze z pasami odblaskowymi – jednokolorowe oraz dwukolorowe. Wśród nich dominują kolory takie jak żółty, pomarańczowy oraz czerwony. Kurtki Hi-Vis z odblaskami to konieczność podczas pracy w warunkach niskiej widoczności np. przy drodze o dużym ruchu. Warto dodać, że kurtki odblaskowe często posiadają polarowe podszewki.

Kurtki wodoodporne, wiatroodporne, z kapturem, z regulacją obwodu, odblaskowe, ostrzegawcze, ocieplane, z kieszeniami – u nas znajdziesz je wszystkie!

Należy w tym miejscu wspomnieć, że oprócz powyższych cech, na komfort użytkowania kurtki ma wpływ również jej fason. W naszym asortymencie znajdują się kurtki typu parka, pilotka oraz softshell. Na którą z nich się zdecydować? Wszystko zależy od sylwetki oraz rodzaju wykonywanej pracy.

Kurtka robocza „Parka”

Parka to dłuższa, luźna kurtka, która nie krępuje ruchów. Wyróżnia ją kaptur oraz charakterystyczne duże kieszenie na wysokości bioder. Ponadto parka jest minimalnie krótsza z przodu.

Pilotka

Pilotka sięga do pasa. Jest to kurtka ze stójką i ściągaczami znajdującymi się przy rękawach, oraz w pasie. Osoby, które decydują się na pilotkę, chętnie dobierają do niej ogrodniczki robocze.

Softshell roboczy

Na koniec softshell, który często traktowany jest jako tzw. kurtka przejściowa. Materiał jest elastyczny, przez co łatwo dopasowuje się do różnego rodzaju sylwetek. Ten typ kurtki posiada wysoką stójkę, ściągacze przy rękawach oraz boczne kieszenie, najczęściej zapinane na zamek. Chociaż na pierwszy rzut oka softshelle wydają się cienkimi kurtkami, dobrze chronią przed chłodem i wilgocią.

Jeansowa kurtka robocza

Nie brakuje u nas także jeansowej kurtki roboczej. Cechuje ją modny design oraz wytrzymałość w kluczowych miejscach. Do tego kieszenie boczne, napiersiowe, rękawy regulowane na zatrzaski oraz elementy odblaskowe i mamy idealną propozycję na wiosnę i lato!

Kurtki ochronne – antyprzecięciowe, antyelektrostatyczne

Ponadto wybrana kurtka powinna być dopasowana do ewentualnych zagrożeń występujących w danym zawodzie. Pilarz zdecyduje się na kurtkę antyprzecięciową, a pracownik elektrowni na antyelektrostatyczną.

Wybór kurtek jest naprawdę duży! Różnorodność fasonów, właściwości ochronnych i kolorów sprawia, że każdy bez problemu wybierze dla siebie idealną kurtkę roboczą!

Kurtka robocza dla kierowcy powinna zapewnić mu wysoką widoczność. Dobrym pomysłem jest kurtka ostrzegawcza z odblaskami. Ważne, aby była wodoodporna i nie krępowała ruchów. Może to być np. elastyczny softshell, który chroni przed zimnem, a jednocześnie pozwala swobodnie się poruszać.
Zdecydowanie tak! Kurtka robocza dopasowana do sylwetki i wykonywanego zawodu usprawnia pracę i zwiększa komfort. Kurtka robocza zapewnia pracownikom ciepło, chroniąc przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Niektóre modele wyposażone w odblaski zwiększają widoczność osób pracujących po zmroku. Dodatkowo, kurtki robocze wyposażone są w liczne praktyczne kieszenie, dzięki którym wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia można mieć zawsze przy sobie.
Odzież robocza nie musi być certyfikowana. Inaczej jest w przypadku odzieży ochronnej, która musi posiadać certyfikaty potwierdzające, że spełnia ona wymagania danej normy bezpieczeństwa. Odzież ochronna chroni pracownika przed zagrożeniami, które mogłyby wpłynąć na jego życie lub zdrowie. Z kolei głównym zadaniem roboczej jest ochrona przed zabrudzeniami.