Filtrowanie Produktów
Sortuj wg:
Właściwości
Marka

Wysoka widoczność

Niezbędnym elementem ubioru podczas prac na zewnątrz są ostrzegawcze kurtki robocze zapewniające wysoką widoczność! Wyróżnia je jaskrawy, najczęściej żółty lub pomarańczowy kolor, dzięki któremu poziom bezpieczeństwa na drodze znacznie wzrasta! Posiadamy produkty z pionowymi i poziomymi pasami odblaskowymi. Kurtki stworzone są tak, aby zapewnić każdemu maksymalną ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Kaptur, elastyczne ściągacze przy mankietach, wysoki kołnierz, czy też polarowe podszewki sprawdzą się do tego idealnie! Nasze kurtki zadbają nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o wygodę! Liczne kieszenie boczne i napiersiowe, czy też specjalne miejsce na identyfikator z pewnością podniosą komfort pracy! Poznaj dokładnie naszą ofertę i stań się widoczny na drodze!

Ostrzegawcze kurtki robocze stają się koniecznością podczas pracy na wolnym powietrzu oraz przy słabej widoczności. Doceniane są przede wszystkim w okresie jesienno – zimowym, gdy dni stają się coraz krótsze.

Odzież odblaskowa w niektórych zawodach jest koniecznością. Kurtki Hi-Vis przydają się m.in. osobom pracującym na budowie, przedsiębiorstwom wywożącym śmieci, czy też pracownikom remontującym drogi.

Warunki dotyczące odzieży ostrzegawczej definiują normy:

  • EN ISO 20471 – odzież ostrzegawcza wysokiej widoczności do użytku profesjonalnego,
  • RIS 3279 TOM – certyfikowane zgodnie z RIS 3279 TOM do użytku kolejowego.

Co więcej, norma dzieli również odzież ostrzegawczą na klasy, biorąc pod uwagę powierzchnię użytych materiałów o wysokiej widzialności.

Materiał podkładkowy
Klasa 1: 0,14 m2
Klasa 2: 0,50 m2
Klasa 3: 0,80 m2

Materiał retroodblaskowy
Klasa 1: 0,10 m2
Klasa 2: 0,13 m2
Klasa 3: 0,20 m2

Materiał kombinowany
Klasa 1: 0,20 m2
Klasa 2: ——–
Klasa 3: ——–

W naszej ofercie znajdują się kurtki hi-vis dostępne w takich fasonach jak parka, pilotka, czy też softshell. Parkę wyróżnia luźny, dłuższy krój, kaptur i pojemne kieszenie znajdujące się z przodu na wysokości bioder. Pilotka sięga do bioder, posiada stójkę i ściągacze przy rękawach oraz na dole kurtki. Softshell jest z kolei elastyczny, oddychający i chroni przed wiatrem.

Posiadamy kurtki w kolorach takich jak: fluorescencyjny żółty, pomarańczowy, czerwony. Dostępne są zarówno kurtki jednokolorowe, jak i dwukolorowe. W tych drugich zestawiane są ze sobą barwy kontrastowe. Ciemniejsze wstawki najczęściej znajdują się w miejscach najbardziej zarażonych na zużycie i zabrudzenia, tj. kieszenie oraz rękawy. Jaskrawe kurtki ochronne wyposażone zostały w poziome i pionowe pasy odblaskowe na rękawach, ramionach i tułowiu. Warto dodać, że w asortymencie znajdują się także specjalnie ocieplane kurtki ostrzegawcze na zimę, tak, aby ogrzać nawet największych zmarzlaków.

Oprócz zapewnienia wysokiej widoczności, kurtki robocze hi-vis z odblaskami posiadają również wiele funkcjonalnych detali takich jak: kieszenie boczne i na piersi, rękawy zapinane na rzep, czy też wzmocnienia z możliwością włożenia nakolanników. Kurtki zapinane są na zamek błyskawiczny. Niektóre z nich posiadają dodatkową krytą plisę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ostrzegawczych kurtek roboczych! Wybierz swój fason i bądź widoczny w pracy!

 

Norma EN ISO 20471 wyodrębnia 3 kategorie różniące się między sobą pod względem minimalnej powierzchni zajmowanej przez paski odblaskowe i materiał fluorestencyjny. Paski odblaskowe: Klasa I: 0,10 m2 Klasa II: 0,13 m2 Klasa III: 0,20 m2 Materiał fluorescencyjny: Klasa I: 0,14 m2 Klasa II: 0,50 m2 Klasa III: 0,80 m2
Odblaski nie emitują światła, lecz działają na zasadzie odbicia od innego elementu. Światła z reflektorów samochodu odbijają się od odblasków pieszego, dzięki czemu kierowca ma większą szansę, aby go dostrzec.
Kurtka ostrzegawcza przyda się w zawodach, gdzie pracownicy muszą zapewnić sobie wysoką widoczność m.in. na torach kolejowych, we wszystkich miejscach ze wzmożonym ruchem pojazdów itp.