Apteczka samochodowa – co powinno się w niej znaleźć?

Każdy kierowca w Polsce powinien obowiązkowo posiadać w aucie osobowym gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy. Choć przepisy nie wspominają o apteczce samochodowej, z pewnością warto mieć ją przy sobie podczas podróży.

Czy apteczka samochodowa jest potrzebna?

Niestety jak głosi słynne przysłowie „Wypadki chodzą po ludziach” i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy. Poszkodowanym może być kierowca samochodu, pasażerowie, piesi, rowerzyści, czy też motocykliści. Dlatego też apteczka z akcesoriami pierwszej pomocy to podstawa!

Co z lekami w apteczce?

Wyposażenie apteczki samochodowej jest bardzo ważne. Istnieją jednak rzeczy, których nie powinno się w niej umieszczać. Należą do nich leki oraz środki dezynfekujące. Warto mieć je blisko, np. w podręcznej torbie, lecz nie należy umieszczać ich bezpośrednio w apteczce. Wymagają bowiem przechowywania w odpowiedniej temperaturze.

W naszym asortymencie znajdują się trzy apteczki w różnych wariantach cenowych i z różnym wyposażeniem.

Apteczka Pierwszej Pomocy

Apteczka Samochodowa - podstawowe wyposażenie

Jako pierwsza znajdzie się pod lupą apteczka z podstawowym wyposażeniem, w którego skład wchodzi opaska dziana, kompres jałowy, dwa plastry wodoodporne różnej wielkości oraz instrukcja pierwszej pomocy. Całość została umieszczona w trwałym, wygodnym opakowaniu z tworzywa sztucznego.

Apteczka Pierwszej Pomocy z Uchwytem

Kolejną propozycję stanowi trwała apteczka samochodowa z uchwytem i większą ilością akcesoriów w porównaniu z poprzednią opcją. Na jej zawartość składają się: dwie opaski dziane, kompres jałowy, chusta trójkątna, rękawice winylowe, instrukcja pierwszej pomocy oraz dwa wodoodporne plastry.

Apteczka Samochodowa z Uchwytem
Apteczka samochodowa z szerokim wyposażeniem

Apteczka samochodowa - szerokie wyposażenie

Na koniec apteczka o najszerszym wyposażeniu, w której znajdują się: dwie opaski dziane, dwa kompresy jałowe, plaster z opatrunkiem, chusta trójkątna, rękawice winylowe, instrukcja pierwszej pomocy, dwa plastry wodoodporne oraz naklejka z wykazem niezbędnych telefonów alarmowych w Europie.  

Zajrzyj do instrukcji!

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zaopatrz się w akcesoria, dzięki którym zadbasz o zdrowie swoje i innych osób. Środki opatrunkowe mogą przydać Ci się w najmniej oczekiwanym momencie. Bądź na niego gotowy!

W każdej apteczce znajduje się instrukcja obsługi, czyli dokument, który zawiera uwagi ogólne dotyczące przechowywania apteczki oraz jej wymaganego wyposażenia. Co ważne, można tam również znaleźć zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych oraz numery alarmowe. Działając w stresie i pod presją czasu warto mieć je pod ręką!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!