Poślizgnięcie w pracy. Wybierz buty antypoślizgowe!

Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do poślizgnięcia. Najczęściej jest ono spowodowane oblodzeniem bądź rozlanymi płynami. Czasami powoduje jedynie niewielkie urazy. Zdarza się jednak, że konsekwencje są znacznie poważniejsze. Warto temu zapobiec i rozpocząć działania profilaktyczne.

Jak uniknąć poślizgnięcia?

Jako pierwszy na myśl nasuwa się odpowiedni stan podłóg i przejść. Zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach powinny być one stabilne, niepylące, nieśliskie oraz odporne na ścieranie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nawierzchni schodów. Warto na bieżąco dbać o ład i porządek oraz od razu eliminować ewentualne zanieczyszczenia, które mogłyby spowodować poślizgnięcia. Woda, oleje, pyły, błoto, śniegwszystkie powinny być jak najszybciej usuwane. Co więcej, na wejściach warto umiejscowić maty do wycierania obuwia. Z kolei po umyciu podłogi należy ją osuszyć lub odgrodzić i odpowiednio oznaczyć z prośbą o zachowanie szczególną ostrożność.

Równie istotną rolę odgrywa organizacja pracy. Jeżeli pracownicy będą mieli czas na to, aby spokojnie wykonywać swoje obowiązki, ich roztargnienie, a tym samym ryzyko poślizgnięcia zdecydowanie się zmniejszy.

Sprawdź naszą kolekcję butów antypoślizgowych!

Jakie buty antypoślizgowe do pracy?

Oprócz powyższych czynności, duży wpływ na bezpieczeństwo ma także obuwie pracowników. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór obuwia na wszystkie pory roku, które ochroni Cię przed upadkiem! Czekają na Ciebie sandały, półbuty i trzewiki antypoślizgowe!  

Wentylowane Sandały z Weluru PROCERA FARO S1

Sandały robocze z podeszwą antypoślizgową

W przypadku obuwia roboczego na lato, idealną opcję stanowią wentylowane sandały ze skóry welurowej Procera FARO S1. Posiadają one specjalne wstawki z materiałów włókienniczych, które przepuszczają powietrze. Podeszwa jest nie tylko antypoślizgowa, ale również antyelektrostatyczna i olejoodporna. Dzięki temu pracownik może czuć się pewnie z każdym krokiem. Dodatkowo buty zostały wyposażone w stalowy podnosek chroniący palce przed uderzeniami z energią 200J i zgnieceniem 15 k. Modny design w połączeniu z właściwościami ochronnymi sprawia, że sandały są jedną z najchętniej wybieranych propozycji.

Antypoślizgowe Półbuty Robocze w sportowym stylu

Jeśli chodzi o półbuty, warto postawić na nasze bestsellery, czyli model TEXO – FLY dostępne w kolorze czarno-szarym oraz czarno-czerwonym. Antypoślizgowa podeszwa została wykonana z pianki EVA oraz gumy. Ponadto jest antyelektrostatyczna i olejoodporna. Cholewka z kolei powstała z oddychających materiałów włókienniczych, dzięki którym pracownicy komfortowo mogą wykonywać prace fizyczne. Półbuty posiadają także stalowy podnosek ochronny. Przypominają tradycyjne obuwie sportowe, co pokazuje, że da się połączyć aspekty wizualne z właściwościami ochronnymi!

Półbuty Ochronne Procera TEXO-FLY GRAY, RED
Trzewiki Robocze URGENT 121 S1

Zimowe trzewiki antypoślizgowe

Szukając antypoślizgowych trzewików roboczych warto bliżej przyjrzeć się modelowi Urgent 121 S1. Podeszwa obuwia została wykonana z gumy – materiału, który ma najlepsze parametry antypoślizgowe spośród wszystkich innych materiałów używanych do produkcji podeszw. Ponadto wyróżnia ją większa odporność na niską i wysoką temperaturę. To jednak nie wszystko! Trzewiki mają metalowy podnosek i właściwości antyelektrostatyczne. Cała cholewka wykonana jest z nubukowej skóry pokrytej cienką warstwą poliuretanu.

Chroń się przed upadkiem i postaw na antypoślizgowe obuwie robocze. Wiosna, lato, jesień, a może zima? Bez względu na porę roku, u nas znajdziesz obuwie dopasowane do każdej pogody!

Udostępnij wpis 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Sprawdź pełen asortyment!

Zapoznaj się z pełnym asortymentem i dobierz sprzęt dostosowany do Twoich wymagań!